BİREYSEL DANIŞMANLIK

‘Diyet’ kelimesinin sizde yarattığı hissin yerine, keyif ile uygulayabileceğiniz diyetin eziyet olmaktan çıkıp birlikte siz ve sizin yaşam standartlarınıza uygun uzun vadede uygulayıp başarı sağlayabileceğiniz bir danışmanlık birimidir. Bu süreçte kilo kontrolü sağlamanızın yanında beslenmeye karşı yeni bir bakış açısı ve kalıcı bir yaşam biçimi kazanacaksınız. Bireysel ve yüz yüze gerçekleştirecek olduğumuz ilk seansımız 30 dakika sürmektedir. Bu seans tıbbi ve beslenme öykünüz, yeme alışkanlıklarınız gibi yaşam tarzı faktörlerinizi anlamak adına çeşitli konuları kapsar. Bu bilgiler ve laboratuvar analizleri sonuçlarınız doğrultusunda sizlere uygun bir beslenme programı planlanır.

İlk Seans;

  • Sizlerden ayrıntılı beslenme öykünüzü alıp beslenme alışkanlıklarınızı belirleyeceğiz
  • Beslenme bilgi seviyenizi geliştirmek adına ‘Beslenme Bilgi Seviyesi Ölçme Anketi’ uygulayacağız ve eğitim planınızı belirleyeceğiz
  • Vücut ölçüm cihazı ile vücut bileşim analizini yapıp bu analiz sonunda vücudunuzda bulunan; yağ dokusu, kas ve kemik dokusu, su miktarı ve bazal metabolizma gibi değerlerinizi tespit edeceğiz
  • Tüm verilerin değerlendirilmesi sonucunda, size ve tüm yaşam standartlarınıza özel bir beslenme programı hazırlayıp, belirlediğimiz periyodlarda kontrol ve değerlendirme sağlayacağız

Seanslar Sonunda Kazanacaklarınız

  • İlk seansta uygulanan ‘Beslenme Bilgi Seviyesi Ölçme Anketi’ ni tekrarlayıp gelişiminiz gözlemlenecektir
  • Kilo kontrolü sürecinizi kendiniz yönetebilme ve değerlendirme yetisi
  • Sağlıklı beslenme alışkanlığı
  • Kalıcı kilo kontrolü ile yaşam boyu öğrenmeyi gerçekleştirme
  • Seanslarınız sonunda 3 – 6 ay süreli koruma programına alınacak, ayda 1 kez kontrol edileceksiniz. Bir davranış değişikliği kolay oluşmaz ve biz bu süreçte yanınızdayız.

Ağırlık Yönetimi
Kilo almak veya kilo vermek istiyorsunuz, ancak nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda yeteri kadar bilgiye sahip değilsiniz veya bu konuda bir uzmanın desteğine ihtiyacınız var ise ağırlık yönetimi hizmetimiz tam size göre. Bu hizmetimiz ile hem gerçekçi, hem de hedeflediğiniz kilo değerini profesyonel bir destek ile ulaşabilirsiniz.

Yeme Bozuklukları ve Beslenme Tedavisi
Yeme Bozuklukları tedavisi Psikolog ve Diyetisyen iş birliği ile yürütülen bir koordine tedavi çalışmasıdır. Tedavi yaklaşımında bulunan hastalıklar arasında; Anoreksiya Nervoza, Bulimia Nervoza, Ortoreksiya, Gece Yeme Sendromu ve Binge Eating (Tıkınırcasına Yeme) sendromları yer alır. Beslenme bozukluğu tespit edildikten sonra kilo denetimi adına Diyet Uzmanı, psikolojik destek adına Psikolog ile tedavi sürecine girilir.

Kronik Hastalıklarda Beslenme Tedavisi
Hiperkolesterol, Hipertansiyon, İnsülin Direnci, Tip 2 Diyabet, Gut, Reaktif Hipoglisemi, Karaciğer ve Böbrek Fonksiyonlarında Bozukluklar…Kronik hastalıkların kan tetkikleri yaparak tespit edilmesi, Dahiliye Uzmanı ve Diyetisyen eşliğinde Kronik Hastalıkların yarattığı komplikasyonları minimum seviyeye indirmek veya ortadan kaldırmak adına uygulanan tedavi yöntemidir.

Sindirim Sistemi Bozuklukları
Konstipasyon (Kabızlık), Diyare (İshal), İBS (İrritable Barsak Sendromu), Reflü, Ülser, Gastrit, Spastik Kolon, Kısa Barsak Sendromu, Çölyak, Laktoz İntoleransı, Sindirim sistemi bozukluklarına bağlı yaşanılan besin intoleranslarına uygulanan beslenme tedavisini içerir.

Polikistik Over Sendromu ve Diğer Hormon Bozuklukları Tedavisi
Tüm hormon bozukluklarında doğru beslenme yöntemlerini içerir. Tedavi sürecine başlanmadan kişinin tüm kan tetkikleri incelenir. Hormon tedavilerinde Diyetisyen ve Endokrinolog ile koordine yürütülen tedavi sürecine girilir. Hormon bozukluklarında kilo verme hızı sağlıklı bireylere oranla yavaşlama gösterir. O sebeple tedavi süresinde kişinin diyet uzmanından destek alması önemlidir.

Gıda Alerjisi
Gıda intolerans testi uygulanarak besin alerjileri veya intoleransları tespit edilir, bu besinlerin girilen diyet tedavisi süresince günlük beslenmeden çıkarılıp yerine farklı besinlerin tercih edilmesi ile intolerans veya alerjinin tedavi edilmesidir.

Gebe ve Emziklilik Beslenmesi
Sevgili annelerimizin girdiği bu önemli süreçte bir uzman yardımı almak, gebelik ve emziklilik sürecini daha rahat atlatmaya, gebelikte oluşabilecek anne ve bebek açısından risk içerebilen hastalıkların önlenmesinde büyük önem taşımaktadır.

Vejeteryan ve Vegan Beslenme
Ülkemizde ulaşılabilirlik ve uygulanabilirlik açıdan seçenek imkanı sınırlı olan bu beslenme grubu adına üretilen özel tarifler ve beslenme programlarını içerir. Girilen süreçte vejeteryan veya vegan beslenme biçiminde olan tüm kişilerin kan tetkikleri yapılır ve vitamin, mineral eksikliği yaşanırsa ek besin ve diyet destekleri sağlanarak kişilerin yaşam kalitesinin yüksek seviyede tutulması hedeflenir.

Bariatrik Cerrahi Operasyonlarında Beslenme
Mide küçültme ameliyatları sonrası geçirilen süreçte diyetisyen yardımı alarak kilo vermeye devam edilir. Verilen kiloların devamının sağlanması ve sürdürülebilmesi için kişilerin beslenmeyi iyi öğrenmesi gerekir. Küçülen mide kapasitesini zorlamamak, bu tedavi sürecinin en önemli aşamasıdır. Öğrenim süreci, bir alışkanlık halini alana kadar diyet uzmanından yardım almak geçirilen mide küçültme ameliyatının etkinliğini sürdürmede temel faktördür.

Kilo Koruma Programları
Kilo Koruma Programı, sağlanan ağırlık yönetimi sonunda ömür boyu kazanmanız gereken beslenme alışkanlıklarının bütünüdür. Bu programda elinizde bir diyet listesi olmadan hayatınızı nasıl idame ettirebileceğiniz öğretilir ve görüşülen her seansta diyetisyeniniz tarafından sizlere beslenme eğitimleri verilir, bu şekilde kazanılan beslenme alışkanlıklarının hayat boyu sürmesi sağlanır.