İNCELMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

Deri altımızdaki yağ hücrelerinin aşırı gelişmesi, kan ve lenfatik dolaşımın bozulmasına yol açmaktadır. Düzensiz dolaşım, deri altı dokularında sıvı birikimine ve bağ dokularının yeterli derecede beslenememesine sebep olmakta ve deri üzerinde portakal kabuğu görünümü oluşmaktadır. Yapılan araştırmalar kadınların yüzde 90’ının bu sorunu yaşadığını göstermektedir.

Selülit, östrojen seviyesindeki düzensizlik, yağ hücrelerinin yağları depolaması ile genişleyen yağ hücreleri ve o bölgeye az oksijen taşınmasına bağlı olarak cildin elastikiyetini kaybetmesidir. Kısa sürede hızlı kilo kaybettiren diyetlerin moda haline gelmesi selülit oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Bu tarz diyetler, vücutta yağ yerine kas ve su kayıplarına neden olmaktadır.

Zayıf, kilolu fark etmeksizin her kadının derdi olan selülitlerden kurtulmak sağlıklı besleneme ve kliniğimizde bulunan B-Flexy ile mümkün !

YENİ NESİL INCELME VE SIKILAŞMANIN ADI: B-FLEXY

Aspirasyon (emme) ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara  basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodudur. Bilinen hiçbir yan etkisi olmayan bu sistemde iğne, acı, ısı  yoktur. Kişi seans sırasında rahatlatıcı bir masaj deneyimi yaşar ve seans sonrasında stress etkilerinden kurtulduğunu farkeder. Lenfatik akışı hızlandıran B-Flexy vücuttan sıvı artırımını artırarak ödemden kurtulmayı sağlar.

Uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. B-Flexy uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır.

Lenf masajı vücudumuzun en önemli sistemlerinden biri olan lenfatik sistemin daha sağlıklı bir şekilde çalışması için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Sağlıklı bir vücutta iç organların düzgün çalışması ve yarattığı atıkların düzgün bir şekilde vücuttan atılması gerekir. Bunu sağlayan lenf dolaşımıdır. Bu dolaşım sisteminin sağlıklı çalışmadığı durumlarda vücuttaki atıklar idrar yolu ile tamamen atılamaz ve vücutta ödem dediğimiz şişlikler oluşur.

Hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 10-20 seans arasında değişmektedir. Tedavi sırasında her hastaya özel uygulama çorabı giydirilmektedir. Her bir seansta uygulama 35-45 dakika sürmektedir.

Selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır. B- Flexy, metabolizmayı artırma etkisiyle uygun beslenme programı ile birleştirildiğinde kilo kaybı sağlamaktadır. Ayrıca özellikle inatçı yağ birikimlerinin olduğu karın basen sırt gibi bölgeler de de incelmeler sağlamaktadır Sadece 3 seans sonrasında GÖZLE GÖRÜLEBİLİR SONUÇLAR İZLENMEKTEDİR.

Her şeyden önce sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak önemlidir. Bu yüzden belli başlı dikkat edilmesi noktalara değinecek olursam;

-Günde mutlaka 2-2.5 lt su içmelisiniz.

-Haftanın 5 günü 45 dakika yürüyüş yapmalı ve egzersiz sırasında yeşil çay tüketmelisiniz.   

-A,C ve E vitaminleri vücutta antioksidan görevi görür, toksinlerle savaşır. Bu yüzden bu vitaminleri içeren besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

-Yapılan araştırmalar, somon ve avokadonun dolaşım sistemi için oldukça faydalı olduğunu göstermektedir. Haftada en az 1 kere mutlaka bu besinleri tüketmelisiniz.